Search

Хто такий рекрутер: чим відрізняється від HR, скільки заробляє та як ним стати

Ідеальний рекрутер може пом’якшити цей стрес і знайти золоту середину, щоб задовольнити обидві сторони. Якщо ви вважаєте себе хорошим посередником, ви, ймовірно, станете чудовим рекрутером. Ця робота полягає не лише в пошуку кандидатів, але й у встановленні міцного зв’язку з ними. Це дуже важливо, якщо ви працюєте рекрутером-фрілансером, оскільки ви будете сполучною ланкою між компанією та кандидатом. Щоб зростала потреба у вас як it рекрутера, внутрішні та зовнішні замовники повинні знати, що ви it рекрутер.

Хто такий IT-рекрутер

HRM роблять все, щоб працівники могли показувати кращі результати і комфортно почувалися в компанії. У невеликих компаніях ейчар справді відповідає за весь процес найму – від пошуку до адаптації нового працівника. Тут рекрутери отримують ставку та деколи бонус за виконання KPI.

Кілька причин, чому ІТ рекрутинг – це захоплююча професія

Якщо ж ви очікуєте відповідь щодо кандидата від замовника вже після співбесіди, то щонайменше раз на тиждень необхідно інформувати кандидата про статус розгляду. IT-рекрутери чудово знають іноземні мови, мають профільну освіту, розбираються в інформаційних технологіях і мають навички управлінців. Головне завдання IT-рекрутерів – знайти талановитих та перспективних співробітників, які виправдають покладені надії. Якщо йдеться про посаду старшого IT-рекрутера, то заробітна плата розпочинатиметься від 2000$. Крім того, маючи хороше портфоліо, ви завжди зможете перейти на фріланс та закривати найкрутіші вакансії з будь-якої точки світу самостійно називаючи ціну замовнику.

Внутрішній рекрутер має бути «універсальним», тобто шукати персонал під потреби своєї компанії незалежно від спеціалізації. Великі рекрутингові агенції впроваджують нові технології та штучний інтелект для пошуку кандидатів. Штучний інтелект у 600 разів швидше опрацює резюме, у 100 разів швидше здійснить комунікацію з кандидатом по телефону, смс та електронній пошті, запросить на відеоінтерв’ю та проведе його. Хоча такі технології більше використовуються для пошуку кандидатів масових професій, таких як продавці, кур’єри та ін.

Особливо, коли потрібно найняти саме кваліфікованих співробітників. Рекрутер повинен бути цікавим і розумним співрозмовником. Для мене, як спеціаліста, дуже важливо розуміти, про що говорять кандидати, а також мати змогу вести з ними діалог на базові технічні теми. В залежності від результатів технічної співбесіди, задача IT рекрутера надати прозорий фідбек для кандидата або сформувати Job Offer. Дарина Мараховська, Middle IT Recruiter у Pingle Game Studio, розповіла про особливості рекрутингу в IT та Gamedev.

Чим займається HR-менеджер

Тим не менш, з правильним навчанням та досвідом, рекрутер може знайти успіх у цій професії та стати важливим гравцем на ринку праці в сфері ІТ. Для успішної роботи рекрутер в айті повинен мати досвід відбору та розміщення вакансій, знання ринку праці, аналітичні та комунікативні навички. Також він повинен володіти необхідними засобами для talent acquisition specialist пошуку кандидатів та взаємодії з ними. Рекрутер повинен мати чітке розуміння потреб клієнта та кваліфікаційних вимог до кандидатів, щоб забезпечити ефективний та продуктивний процес підбору. Рекрутер в айті сьогодні є досить затребуваною та актуальною професією, яка з кожним роком тільки дедалі більше зміцнюватиметься на ринку праці.

Адже і заробітна плата висока, і попит на ринку праці відмінний, і процес займальний. Залишилося прояснити останнє питання – навчання професії. Організація готова прийняти на роботу будь-якого спеціаліста, якщо він має відповідну кваліфікацію без урахування досвіду роботи. Такий тип кадрової політики характерний для нових організацій, які прагнуть завоювати ринок, орієнтованих на швидке зростання та стрімкий вихід на передові позиції у своїй галузі. Для невеликих компаній утримувати штат рекрутерів не дуже практично.

Особливості професії

У такій організації відсутній прогноз кадрових потреб, засобів оцінки праці та персоналу, діагностики кадрової ситуації загалом. Керівництво лише реагує на конфліктні ситуації, що виникають, які прагне погасити будь-якими засобами, часто не намагаючись зрозуміти причини і можливі наслідки. Зовнішні рекрутери можуть висувати до замовника https://wizardsdev.com/ свої вимоги, а також працювати у своїй ніші, тобто бути вузькопрофільними або універсальними агенціями. Один із безперечних плюсів внутрішнього рекрутера – це спеціалізація на підборі талантів лише у свою компанію. Вони чудово розуміються на особливостях бізнесу та його співробітників, знають програми мотивації та специфіку компанії.

Хто такий IT-рекрутер

Вони також мають більше ресурсів, особливо якщо порівнювати з малими та середніми компаніями. Зовнішній рекрутер має знання ринку праці в найрізноманітніших сферах, їм буває легше шукати кандидатів у суміжних або навіть принципово інших областях. Якщо у вас є диплом про вищу освіту, ви вже зробили крок назустріч роботодавцю. Тепер вам потрібно переконатися, що у вас є навички роботи з людьми, щоб підкріпити їх.

Типові задачі IT рекрутера

До обов’язків технічного рекрутера входить шукання, відбирання та оцінювання кандидатів, які можуть претендувати на позицію IT-компанії. Якщо HR більше працює з людьми «всередині» компанії (працівники, фрілансери), то рекрутер — з кандидатами. Зазвичай рекрутери обожнюють спілкування, природжено ведуть переговори та «закохують» у вакансію з першого повідомлення.

  • Якщо ви хочете бути відмінним рекрутером, ви повинні бути відмінним вирішувачем проблем.
  • Також ви дізнаєтеся, як і де шукати ідеальних кандидатів, навчитеся продавати їм вакансії та прокачаєте soft skills.
  • Узагальнено, це повний цикл підбору кандидатів (від формування опису вакансій до Job Offers, класика. Але розглянемо детальніше, на прикладі компанії, де я зараз працюю, а саме Pingle Studio.
  • Будь-якому підприємству, якщо воно не складається з однієї людини, потрібні кадри.
  • А об’єднати всі знання та систематизувати їх допоможуть курси в CHI IT Academy.
  • Рекрутерам потрібно вміти розговорити кандидата та знайти разом з ним реальні мотиви та причини зміни місць роботи.

На щастя, наші техспеціалісти в Pingle завжди дуже відкриті до обговорення і готові допомогти з труднощами або питаннями, які виникають. Ресерчер (researcher) — це стартова спеціальність, з якої можна увійти до професії рекрутера. Фактично це асистент, який допомагає з пошуком контактів, запрошує кандидатів на співбесіду тощо.

Але що робити тим, хто тільки-но освоїв ази підбору персоналу в ІТ-сфері? Найкращим рішенням для таких фахівців може стати здобуття першого досвіду роботи ще у процесі навчання професії «IT-рекрутер». Наприклад, більшість сучасних онлайн-курсів дозволяють своїм учням у форматі домашніх завдань виконувати реальні замовлення від справжніх клієнтів.

Що повинен знати IT-рекрутер

Очевидний варіант реалізації цього завдання – звернення до рекрутингових агентств або залучення рекрутерів-фрілансерів. Пошук співробітників, співбесіди, виявлення професійних, особистих якостей претендентів – це система рекрутингу. У статті ми розглянемо основи рекрутингу, а також що означає рекрутинг, його види та етапи. Заробітна плата рекрутера, як і інших спеціалістів, залежить від навичок (та вміння ними користуватися) і досвіду.
Deja una respuesta